אומנות הסיפור

סיפור סיפורים היא אומנות עתיקה. לאחר שרווינו סרטים עתירי אפקטים, תכניות ראליטי ואטרקציות, חוזרת אומנות הסיפור אט אט ותופסת את מקומה. הקסם שבפשטות והמגע הישיר בין המספר והקהל מחוללים את פלאי הדמיון. הסיפורים שלי מספקים את הנאת הרגע, הכיף להקשיב לסיפור טוב, ובאותו זמן נוגעים במקומות עמוקים.

לאיזה גילאים הסיפורים?

סיפורי ד"ר סוס ידועים כסיפורי ילדים, אך יש להם רבדים שמבוגרים נהנים מהם במיוחד. סיפורים מצחיקים על קינאה, תאוות בצע ושליטה, מאפשרים לנו להביט בקלילות על החברה שלנו ועל החיים בעולם המודרני. אני מגיש את ד"ר סוס למבוגרים, ובהקשר של צייד הדרקונים הם מקבלים משמעות מעשית לחיי כל אחד מאיתנו.

הסיפורים שלי:

מיד אחרי המפגש הראשון של המחזור הראשון של קורס הגששות הראשון שהדרכתי בתחילת ינואר 2018

נסעתי לביתו של אסף בן דוד. חבר, גשש וחוקר גששות שפורץ דרך בתחום זה בארץ. 

נסעתי כדי לרכוש ישירות מימנו 10 זוגות של מדריכי עקבות. צפון ודרום. עבור משתתפי הקורס שלי. 

כשלקחתי את המדריך ליד, הבחנתי בהבדל שבין העקבה הקדמית ובין העקבה האחורית. לכל חיה אסף צייר עקבה ימנית קדמית ועקבה ימנית אחורית. 

התבוננתי בעקבות המוכרות: חזיר, תן, פרה. 

תמיד יגעתי שי...

משוב. 

הכלי החשוב ביותר להתפתחות כמדריך על, שמעטי מעט משתמשים בו באופן עקבי. 

כדי להיות מאושר, 

מאד כדאי להיות  מרוצה מכל דבר שאני עושה. בלי שום קשר לתוצאה. "אני כמו שאני מספיק טוב ואני לא צריך לעשות שום דבר כדי להיות "טוב יותר. 

.זה המפתח לאושר. 

אבל

כמדריך על לא  מספיק שאני אהיה מרוצה מעצמי. כמדריך אני רוצה לעורר תחושה אצל המודרכים. איך אני יודע איזו תחושה ההדרכה שלי יצרה? 

האם יצרתי את התחושה שרציתי ליצור? 

בשנת 2000, לקראת סוף קור...

בשנת 2000, תוך כדי קורס מורי דרך, הגעתי לשומרי הגן. על זה סיפתי בחלק הקודם של המדריך למדריך על   

בקורס המדריכים של שומרי הגן למדנו המון מיומנויות של חיים בטבע. בכל אחת מהן שואפים להגיע לרמה טובה שבאמת אפשר צאת ליער ולחיות איתה בטבע. לדוגמה, לדעת להכין מקדח קשת להדלקת אש ממגוון העצים ביער ולהצליח להדליק אש בכל מזג אוויר. לדעת איך להכין כלי צור שבעזרתם אוכל להכין את כל מה שאני צריך. להכין מגוון כלים בקליעה, או מאדמה. לבנות מחסה...

שקט

קולות אקראיים יוצרים רעש רקע

שינויים ברעשי הרקע יוצרים הפרעות 

להפרעות יש דפוס 

שינויים בדפוס יוצרים הפרעות 

להפרעות בשינויי הדפוס יש סיבה

סיבה היא סיפור 

פתאום יש שינוי ברעש

הפרעה שאין לה שום סיפור 

הפעם זה קצת מסובך, פו הדוב ועצים נופלים.
יום אחד הלך פו הדוב ביער. לפתע הוא שומע "בזזזז". "זימזום!" אומר לעצמו פו, ומיד מוסיף - "אם יש זמזום זה סימן לדבורה, אם יש דבורה יש דבש" ומיד עוקב פו אחר הדבורה עד שהיא נכנסת אל פתח גבוה בעץ האלון, "שם הכוורת" אומר פו לעצמו. פו מביט על הדבורים הנכנסות ויוצאות מהכוורת ואומר "ממ.. מה הטעם בדבש אם אינני אוכל אותו?"


חשבתם על זה פעם? מה הטעם של הדבש כשאני לא אוכל אותו? האם הוא עדיין מתוק?. הת...

מה יש בתחתית של המדיטציה? כבר כמה שנים שלא ניסיתי לראות עד כמה עמוק אני יכול להגיע בתנאים הטובים ביותר. בעיקר כשבשנים האחרונות אני מתרגל בעיקר מול גירויים חזקים כמו אלתור על במה מול עשרות אנשים, ריצה ומצבים רגשיים סוערים. ככה, בין השאר פיתחתי את השיטה "איך להפסיק את המחשבות"
היו לי כמה ימי חופש מהלימודים. ניצלתי את ההזדמנות לנסוע לשדה בוקר והגעתי למעיין די רחוק שלא מגיעים אליו המונים - עין שביב. יש בו גם עצי צפצפה גדולים וסבך....

 באנגליה, בשנת 1640, חיה משפחה ובה אם ושלושה אחים.
האם חלתה ושכבה במיטתה ימים רבים. בניה הזמינו תחילה את הרופאים הקרובים, אך הם לא הצליחו לרפאה. 
הזמינו רופאים מרחוק, ומצבה של האם הלך והחמיר.
הם השקיעו את מיטב חסכונותיהם בצמחים יקרים, בשיקויי פלא ובלחשים. 
האם נשארה לשכב. המשפחה הפכה ענייה, הם חיו מיום ליום.

יום אחד, לעת ערב, נשמעה דפיקה בדלת. הבית עשוי עץ, חדר אחד.
מי שם? שאל האח הבכור.
"אני עובר כאן בדרך, ראיתי אור בביתכם, או...

זו היתה נקודה שבה נקשרו בבת אחת כמה חוטים מחיי. כל אחד מהחוטים התפתח בנפרד במשך שנים. ב-10 דקות בערך הכל התחבר. מי שהייתה שם וקשרה בשבילי את כל החוטים היא נועה פלד.

חוט מס' 1
הכול סיפור- העיסוק בסיפורים הביא אותי לתהיות על מה באמת המציאות שאנו רואים דרך הסיפור. שנת 2009 בערך, אני קורא את "ההוביט" או בשמו האמיתי "לשם ובחזרה - מאת בילבו בגינס". ופתאום אני מרגיש שזו ההיסטוריה האמיתית שלי. מה מחבר אותי לסיפור הזה, יותר מאשר למשל לס...

לילה אחד הלך לו התן בשולי היער, ליד בתיהם של בני האדם, וחשב לעצמו: "אילו הייתי מיוחד מכל התנים, כמה נפלא זה היה".  וככה הוא הולך לו מהרהר, ובלי לשים לב, "ספלש" החליק ונפל לתוך גיגית מליאה במים ובדים. זה היה ליד ביתו של צבע הבדים. התן ניסה לצאת מהמים שהיו קרים ושמנוניים, אבל לא הצליח. ניסה והחליק, ניסה והחליק. עד שהתייאש ורק נשאר לשבת רטוב בתוך הגיגית.

עם עלות השחר יצא צבע הבדים מביתו, ולהפתעתו ראה בתוך גיגית הצבע הכחול, שוכב...

סיפור שכתבתי לפי מוטיבים עממיים.
בשם אללה הרחמן, שופט הצדק ובורא האדם.
יום אחד נקלע חג' נאסר אדין לעיר שבה כולם חכמים, ישרים וחרוצים. לא הייתה לו ברירה והיה צריך לעבוד בעצמו. אבל הוא אינו ידע כל מלאכה, ואדמה אין לו וגם לא שור או מחרשה. מה עשה? הלך אל חלקת אדמה שמאיזו סיבה איש לא רצה בה. לקח את חמורו, קשר את מקלו לחמור וככה החל לחרוש את האדמה הטרשית. לפתע הופיע יצור גדול, שיניים ענקיות כמו של אריה, שיער פרוע, קרניים. מיד ידע נא...

Please reload

Please reload

כל הזכויות שמורות לשימי רף 2017  

בנייה ועיצוב אתר  BestSite

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon